Before Katowice JazzArt Festival

Jazzowa rozgrzewka przed kwietniowym festiwalem

trio_io

Kiedy: 7 marca 2020, godz. 19
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, sala Biura Dźwięku Katowice (II piętro)

Nowa muzyka – ­tak określają swój eksperymentalny projekt twórcy trio­_io. I nie ma w tym cienia przesady. Ich debiutancka płyta „Waves” wydana w znanej wytwórni Bôłt Records to oryginalne
i odważne dzieło, w którym wybrzmiewa zarówno tradycja jazzowa, improwizowana, jak
i awangardowa (sonoryzm).
Zespół, który tworzą Zofia Ilnicka, Jakub Wosik i katowiczanin Łukasz Marciniak to trzy różne głosy, wrażliwości i instrumenty doskonale zharmonizowane ze sobą. Medytacyjnie skupione na dźwięku.

Ich koncert będzie pierwszą zapowiedzią kwietniowego Katowice JazzArt Festivalu.

Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy - studenci, emeryci i renciści oraz posiadacze karty Aktywny Senior 60+) do nabycia w sieci ticketportal.pl (stacjonarnie w Mieście Ogrodów na pl. Sejmu Śląskiego 2) i kupbilecik.pl oraz przed koncertem (w miarę dostępności miejsc). 

UWAGA! Bilety ulgowe dostępne wyłącznie stacjonarnie w siedzibie Ticketportal PL po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki.

 

Aurora

Kiedy: 8 marca 2020, godz. 18
Gdzie: Muzeum Śląskie (Audytorium)

Aurora jest intensywnym mariażem jazzu, rocka i flamenco w oparciu o popularne dzieła Manuela de Falli, Felipe Padrella czy Izaaka Albeniza.

Zespół jest nowym zjawiskiem na scenie muzycznej, ale jego wokalista Pere Martinez okrzyknięty już został nową gwiazdą flamenco.

W 2018 roku kwintet, do którego należy również Max Villavecchia, Javi Garabella, Juan Carles Mari i Pol Jimenez, otwierał 25. edycję Ciutat Flamenco w Barcelonie, nagrał swój debiutancku album we własnej wytwórni Taller de Musics, a „Vanity Fair” napisało o ich muzyce, że to flamenco, przy którym się płacze i recytuje Dantego.

 

Bilety w cenie 30 (ulgowe – studenci, emeryci i renciści oraz posiadacze karty Aktywny Senior 60+) i 40 zł (normalny) do nabycia w sieci ticketportal.pl (stacjonarnie w Mieście Ogrodów na pl. Sejmu Śląskiego 2) i kupbilecik.pl oraz przed koncertem (w miarę dostępności miejsc).

UWAGA! Bilety ulgowe dostępne wyłącznie stacjonarnie w siedzibie Ticketportal PL po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki.