Plac Na Glanc

W ramach projektu Plac na Glanc zrewitalizowaliśmy już 9 placów w kilku katowickich dzielnicach. Wraz z sąsiadami zgłoś swoje katowickie podwórko do kolejnej edycji projektu! Przekonajcie nas, że to Wasz plac zasługuje, aby zrobić go "na glanc"

Znamy zwycięzce! 

Placem na Glac 2019 roku zostało podwórko przy ul.  Dyrekcyjnej 3.

Projektanci wraz z mieszkańcami zwycięskiego podwórka stworzą razem przestrzeń służącą wspólnemu spędzaniu czasu, ale i celom praktycznym. Wszystko zależeć będzie od potrzeb mieszkańców, którzy wezmą udział w konsultacjach i warsztatach.

Chcesz stworzyć je z nami? Zapraszamy do udziału w konkursie i warsztatach. 

Więcej informacji znajdziecie >>> TUTAJ

 

 

 REGULAMIN konkursu Plac na Glanc 2019

 

W razie pytań prosimy o kontakt: Mateusz Zegan, mateusz.zegan@miastoogrodow.eu,
tel. 668 444 070

 

Projekt Plac na Glanc edukuje i zmienia świadomość społeczną. Co roku udowadnia, że to mieszkańcy mają wpływ na to jak wygląda ich najbliższa przestrzeń. Co więcej - to oni przede wszystkim za nią odpowiedzialni. Cały proces projektowy opiera się o społeczną partycypację, oddolność i odpowiedzialne projektowania, nie tylko dla mieszkańców ale wraz z nimi. Plac na Glanc, ma stać się modelową przestrzenią, wzorem której zainspirują się mieszkańcy innych kamienic i w miarę możliwości zaczną zmieniać swoje otoczenie. Wraz z przemianą wizerunku podwórka roście ilość interakcji między sąsiadami, którzy najpierw na specjalnie przygotowanych warsztatach, tworzą z projektantami elementy małej architektury, a później o odmienioną przestrzeń dbają. Niezwykle ważnym aspektem jest to, że projekt Plac na Glanc jest to jedno tych z działań, które wykorzystując najnowsze rozwiązania we wzornictwie, ma pokazywać dobre praktyki oraz wyznaczać nowe kierunki w designie w przestrzeni publicznej. Projekt zakłada również wykorzystanie rozwiązań z pogranicza ekologii i metod recyklingu.