Muzykodrom - najbliższe spotkanie

Kiedy: 23 listopada 2019
Gdzie: Muzykodrom, Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2 

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat
godz. 12.30

Zapisy >>>

Drodzy melomani! Na najbliższym spotkaniu dowiecie się między innymi jak powstaje utwór i jak wygląda partytura. Może dacie się namówić i spróbujemy coś wspólnie skomponować? Zapraszamy serdecznie razem z Dorotą Banaś do wspólnej zabawy i nauki formą oraz dźwiękiem, instrumentami, a także głosem.

Do zobaczenia!

Kiedy: 23 listopada 2019
Gdzie: Muzykodrom, Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2 

Spotkanie dla najmłodszych z muzykami Violin Di

Violin Di w Poziomie (dzieci w wieku 0-2,5 lat) godz. 10 - 10.45

Zapisy >>> TUTAJ

Violin Di w Pionie (dzieci w wieku 2,5 - 5 lat) godz. 11.15 - 12

Zapisy >>> TUTAJ 

Hej, hej mali podróżnicy! Tym razem wypłyniemy morze na poszukiwanie skarbu. Drodzy tatusiowie zapraszamy do pirackiej zabawy! Przybądźcie tłumnie w odpowiednich strojach, 
w przepaskach na oku i z mieczami w dłoniach. Muzycznie rozpętamy burzę, nauczymy się pirackich pieśni, posłuchamy zawodzeń syren.


Koncert Gordonowski dla niemowląt i małych dzieci z rodzicami to wydarzenie niecodzienne ze względu na swoją formułę, jak i na wyjątkowych odbiorców.

E.E Gordon amerykański muzyk jazzowy, badacz rozwoju muzycznego u małych dzieci, profesor uniwersytecki, proponuje rozpoczynać rozwój muzyczny już w pierwszych miesiącach życia. Tak jak następuje rozwoju mowy, tak samo, poprzez stworzenie wokół dziecka odpowiedniego środowiska muzycznego powodujemy jego postęp. Przy czym muzyka wpływa na rozwój psychofizyczny i emocjonalnym malucha, przyspiesza rozwój mowy, często wspomaga
w leczeniu dysfunkcji organizmu.

Spotkanie z muzyką "Maluch i muzyka" odbywa się w bezpiecznej przestrzeni na kolorowych materacach i poduszkach. Muzycy proponują żywą muzykę w danym temacie, melodie szybkie występują na przemian z wolnymi, smutne z wesołymi, kontrastowość pobudza zainteresowanie. Nieodzowny z muzyką jest ruch. Dzieci mogą dowolnie poruszać się w przestrzeni, prowadzący jedynie proponują pewne formy ruchu, czy zabawy. W teorii uczenia się muzyki Gordona każde dziecko ma swój indywidualny czas i wolność w muzycznym rozwoju.


Zasady ogólne (obowiązują podczas zajęć organizowanych w trakcie roku szkolnego):

Opłata za udział w zajęciach: 5 zł / uczestnik. Opłaty należy dokonać w Punkcie Kontaktowym (parter budynku, naprzeciwko portierni)

Na zapisy czekamy do środy w tygodniu poprzedzającym zajęcia.

O możliwości wzięcia udziału dziecka w zajęciach Muzykodromu poinformujemy drogą mailową (w czwartek przed dniem zajęć).

Ilość miejsc jest ograniczona – liczy się kolejność zapisów!

Prosimy pamiętać o obowiązującym obuwiu zmiennym.