Wakacje z Muzykodromem

Muzykodrom właśnie wylądował z długiej międzygalaktycznej misji MuzykoDomu. W samą porę! To przecież ostatni moment by wystartować z akcją Lata w Mieście 2020. Uwaga! To dzieje się na żywo!

 

4 lipca // Zróbmy hałas! Spotkanie z afrykańskimi bębnami djembe i dundun

Halo halo dzieci! Lubicie robić hałas? To spotkajmy się w Muzykodromie i naróbmy dobrego hałasu bez ograniczeń! Im głośniej, tym lepiej! W domu Wam na to nie pozwolą ;)  Zapraszamy Was na spotkanie z afrykańskimi bębnami djembe i dundun! Bajka wprowadzi nas w historię, która opowiada o powstaniu bębnów djembe. Krok po kroczku poznamy technikę gry na bębnach oraz utrwalimy ją za pomocą wspólnej radosnej zabawy! Zagramy Wasz pierwszy afrykański rytm i pobawimy się w muzyczne zgadywanki! Na zajęciach każdy z Was otrzyma prawdziwy, duży afrykański bęben na którym będzie mógł wybijać dzikie, zwariowane rytmy. A jeśli jesteście ciekawi czy dźwięki można nie tylko usłyszeć, ale i poczuć, to zrobimy wspólny eksperyment :) W Muzykodromie czeka Was dobra zabawa, dobry humor i dobry hałas!

Prowadzenie: Krzysztof Nowakowski

Krzysztof Nowakowski - świetny perkusjonista i wibrafonista. Jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wspólnie z żoną tworzą szkołę Mała Muza. Krzysztof pracuje także z dziećmi, jest nauczycielem perkusji w szkole muzycznej w Tychach i prowadzi perkusyjne warsztaty edukacyjne "Podróże muzyczne - Cajón w NOSPR w Katowicach.

Ma na koncie współpracę z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Marcin Wyrostek, Kayah, Justyna Steczkowska, Michał Czachowski, Paweł Steczkowski, Paweł Bączkowski, Whiskey River i Patrycja Gola.

Kiedy? godz. 12.30  (Muzykodrom dla dzieci 6-9 lat)

Gdzie? Sala kameralna w Mieście Ogrodów (II piętro, sala 211)

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązują zapisy. KLIK >>


25 lipca // Wakacyjne śpiewanki z Violin di cz. 1

Zapraszamy rodzinki z niemowlętami i małymi dziećmi do wspólnej zabawy rytmem i melodią. W krainie różnorakich barw i kolorów muzyki poprowadzą nas zaczarowane skrzypce pani Dorotki (czyli Doroty Banaś), ukulele oraz różniste terkotki i grzechotki. Jak działa muzyka na tak małego i wyjątkowego słuchacza? Delikatnie i niepostrzeżenie porusza małe rączki i nóżki do tuptania i wybryków. Za tym niewinnym ruchem idą również rodzice, bo przecież dzieciństwo to czas wyjątkowy i każdy chętnie do niego wraca. Na warsztatach usłyszymy skoczne melodie Irlandzkie, autorskie piosenki o Hipciu i Osiołku oraz piosenki, które zna każdy przedszkolak.
Prowadzenie: Dorota Banaś

Kiedy? godz. 10.30 (Muzykodrom dla niemowląt i małych dzieci)

Gdzie? Sala kameralna w Mieście Ogrodów (II piętro, sala 211)

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązują zapisy. KLIK>>


8 sierpnia // Wakacyjne śpiewanki z Violin di cz 2 

Drugie wakacyjne spotkanie dla niemowląt i małych dzieci będzie podróżą po melodiach świata. Ze stacji lotów muzycznych wyruszymy w polskie góry, gdzie "Idzie dysc". Kolejnym przystankiem będzie Wiedeń, gdzie wszyscy zatańczą słynnego walczyka. W Hiszpanii zaśpiewamy słynną arię Torreadora, a w słonecznej Italii nauczymy się piosenki O spagetti spagetti... Będzie wesoło jak zawsze! Bawiąc się z dziećmi muzyką wspieramy ich rozwój, pobudzamy wyobraźnię, pokazujemy świat uczuć i emocji, który jest tak ważny dla prawidłowego rozwoju malucha.
Prowadzenie: Dorota Banaś.

Kiedy? godz. 10.30 (Muzykodrom dla niemowląt i małych dzieci)

Gdzie? Sala kameralna w Mieście Ogrodów (II piętro, sala 211)

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązują zapisy. Karta zgłoszeń pojawi się wkrótce


8 sierpnia // IMPRO-DŹWIĘKI

Zastanawiasz się, czy każdy z nas może być artystą, śpiewać, tańczyć, komponować? Uczestnicząc w tym warsztacie, prowadzonym przez Miłkę Majczyno, odkryjesz, że świat to symfonia dźwięków, które w dowolny sposób można wykorzystywać i tworzyć z nich własne kompozycje, improwizować w oparciu o otaczające nas brzmienia, trzaski i świergoty. Będziesz też mieć okazję do dyrygowania stworzoną przez siebie orkiestrą oraz zatańczenia do dźwięków skrzypiec. 

Prowadzenie: Miłka Majczyno

Multiinstrumentalistka, kompozytorka, performerka, edukatorka i animatorka kultury. Jako wokalistka i instrumentalistka współtworzy zespoły: OM, Córy Mary oraz GOPtrio. Założycielka i członkini żeńskiego kolektywu muzyczno-performerskiego Syreny zajmującego się muzyką eksperymentalną i improwizacją wokalną. Przez wiele lat aktorka i muzyczka w zespole Teatru Węgajty. Komponuje muzykę do spektakli oraz utwory, które wykorzystuje we własnej twórczości. 

Kiedy? godz. 12.30  (Muzykodrom dla dzieci 6-9 lat)

Gdzie? Sala kameralna w Mieście Ogrodów (II piętro, sala 211)

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązują zapisy. Karta zgłoszeń pojawi się wkrótce